Lokalne pozycjonowanie stron

Czym jest lokalne pozycjonowanie stron?

Pozycjonowanie lokalne stron to proces, związany z poprawą pozycji strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania na frazy związane z konkretną lokalizacją, które determinować będą zwiększenie ruchu.

Pozycjonowanie lokalne jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli mniejszych firm. W strategii lokalnej SEO, uwzględnione są frazy z długim ogonem zawierającym nazwę miejscowości bądź województwo np. „mechanik Wrocław”. Frazy te cechują się wysokim współczynnikiem konwersji, gdyż użytkownik nastawiony jest na konkretne usługi w konkretnym mieście. Dodatkowo konkurencja jest o wiele mniejsza od fraz generycznych.

By wykorzystać pełen potencjał pozycjonowania lokalnego, warto stworzyć i optymalizować wizytówkę Google Moja Firma, która będzie dopełnieniem przyjętej strategii i pozwoli Ci na pojawianie się Twojej firmy w mapach Google.

Jak działa pozycjonowanie stron firmy lokalnie?

wyniki lokalne wyszukiwania Google Aby zrozumieć jak działa algorytm zwracający idealnie dopasowane wyniki wyszukiwania, musisz wiedzieć, że Google to olbrzymi zbiór danych, który w swoim indeksie posiada miliony stron internetowych. Wpisując konkretne słowo kluczowe w wyszukiwarkę Google, algorytm stara się dobrać najbardziej poprawną stronę internetową pod kątem intencji, użyteczności, wiarygodności czy szybkości wczytywania.

Oprócz zbierania danych o samych stronach internetowych, Google do swojej dyspozycji ma również dane o użytkownikach zebranych chociażby w Google Maps. Udostępniając lokalizację dla wyszukiwarek internetowych, pozwalamy na odpowiedź bardziej dopasowanych wyników wyszukiwania. Jeśli Google ma dostęp do Twojej lokalizacji, dopasuje wyniki, które uzna za najbardziej przydatne.

Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne strony internetowej?

Przed każdą z wycen dla pozycjonowania lokalnego stron, prosimy Klientów o podanie słów kluczowych, na których najbardziej im zależy. Może zdarzyć się tak, że frazy te nie są wyszukiwane przez użytkowników, z drugiej jednak strony to nasi Klienci są fachowcami w swoich biznesach, dlatego tak bardzo nastawiamy się na komunikację i zrozumienie potrzeb. Połączenie wiedzy w konkretnym biznesie z wiedzą marketingową może pozwolić na osiągnięcie najwyższych pozycji.

W zależności od poziomu konkurencji, ilości fraz i aktualnej sytuacji serwisu, dla którego pozycjonowanie lokalne miałoby być przeprowadzone, wycena zostaje przekazana najwyżej do 5 dni od przesłania zapytania.

*CENY ORIENTACYJNE ZALEŻNE OD BRANŻY

Cennik

Taniej 25%

Basic

999 / miesięcznie
Limit do 30 fraz
 • Mini audyt na start
 • Wytyczne do pisania tekstów
 • Kwartalne raporty
 • Linkowanie zewnętrzne
Taniej 35%

Standard

1999 / miesięcznie
Limit do 150 fraz
 • Audyt na start
 • Wytyczne do pisania tekstów
 • Kwartalne raporty
 • Linkowanie zewnętrzne
Taniej 30%

PREMIUM

2999 / miesięcznie
Bez limitu fraz
 • Audyt na start
 • Sami tworzymy treści
 • Kwartalne raporty
 • Linkowanie Premium

Co składa się na koszt pozycjonowania stron firmy lokalne?

Na koszt pozycjonowania lokalnego stron składa się Audyt, w którym przedstawione zostają najpoważniejsze błędy i plan naprawczy. Kolejnym krokiem jest analiza konkurencji oraz weryfikacja najlepszych praktyk w danej branży. Po planie i analizie, przychodzi czas na działania Specjalistów SEO, którzy tworzą wytyczne do wdrożenia zmian na stronie. Innym czynnikiem są nowe treści, które powinny zostać wdrożone na wskazanych podstronach. Kolejnym elementem składowym kosztów, są linki zewnętrzne, które pomagają budować wiarygodność serwisu. To ile należy ich pozyskać, bardzo mocno determinuje konkurencja. Nie martw się jednak, ze względu na nasze bogate doświadczenie i znajomości, potrafimy wynegocjować najkorzystniejsze warunki.

Ile trwa lokalne pozycjonowanie strony?

Pozycjonowanie stron lokalne to długoterminowy proces, na który składa się szereg czynników. Pierwsze działania SEO związane są z analizą i stworzeniem dopracowanej strategii. Po stworzeniu wytycznych, zmiany można wprowadzać na stronę, co ponownie wiąże się z dodatkowym czasem. Przed tym zadaniem jednak, należy również stworzyć odpowiednie treści, które posłużą w nasyceniu słowami kluczowymi konkretne miejsca na stronie. Kolejne zadania i czas to linki zewnętrzne. Część z nich pozyskana będzie z artykułów na partnerskich serwisach. Dla każdej publikacji, prowadzone są negocjacje i uzgadniane indywidualne warunki, tak by budżet przeznaczony na działania został wykorzystany w jak najbardziej optymalny sposób. Kolejną kwestią jest reagowanie Google na wprowadzone zmiany zarówno w obrębie serwisu jak i poza nim oraz przeliczanie rankingu na nowo. Pomijając wszystkie niezbędne czynności, nie da się odpowiedzieć dokładnie na pytanie, ile trwać będą działania wspierające poprawę pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Najczęściej pierwsze efekty można zobaczyć mniej więcej po 4-6 miesiącach od początku współpracy. Lokalne pozycjonowanie stron to stały proces. Będąc na najwyższych pozycjach w wynikach wyszukiwania, pod uwagę należy wziąć to, że pozycje nigdy nie są przypisane na zawsze, a konkurencja działa w zaciszu, by poprawić swoje pozycje kosztem innych domen. Pojawiając się na najwyższych pozycjach, należy podtrzymać działania optymalizacji strony internetowej, lecz można ograniczyć przeznaczane na to środki.

Bogate doświadczenie

Pozycjonujemy od lat

Mamy doświadczenie w optymalizacji stron internetowych i od lat zajmujemy się większością branż. Posiadamy liczne kontakty i dzięki naszym kontaktom możemy negocjować korzystne warunki przy zakupie wysokiej jakości linków zwrotnych.

Optymalizacją stron internetowych zajmujemy się od 2014 roku

Znajomość branż

Kontakty z wydawcami portali

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami, aby otrzymać bezpłatną wycenę niezbędnych kosztów, które pozwolą Ci uzyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania i generować większy ruch do Twojej strony lub sklepu.